Jaki zapach do auta wybrać?


Spędzamy mnóstwo czasu, podróżując samochodem. Auto jest bowiem jednym z najpopularniejszych środków transportu w dzisiejszych czasach. Służy nam do zwiedzania nowych miejsc, a także w codziennych czynnościach związanych z dotarciem do pracy, czy szkoły. Wpływ na komfort jazdy ma wiele czynników, jednym z nich jest zapach.

Aromaty mogą na nas bardzo mocno oddziaływać, wprowadzając zarówno kierowcę, jak i pasażerów w pozytywny, bądź negatywny nastrój. Zależne jest to od tego, na jakie zapachy samochodowe się zdecydujemy. Na rynku dostępne są również produkty wydzielające nuty, które potrafią zwiększyć naszą koncentrację, wzbudzić apetyt, czy też zrelaksować. Warto pamiętać, że zapach w aucie powinien przede wszystkim eliminować brzydką woń, która pozostaje po jedzeniu, pocie oraz paleniu papierosów. Wybierajmy więc trwałe rozwiązania.

auto

Jakie zapachy samochodowe wybierane są najczęściej?

Wanilia to bez wątpienia najczęściej wybierany aromat odświeżaczy do aut. Słodkie zapachy działają odprężająco, a ponadto kojarzą nam się z dzieciństwem i czasem beztroski. Z racji tego, że wszyscy uwielbiamy wracać myślami do wspomnień, to produkty o zapachu wanilii cieszą się największym powodzeniem.

Świeży powiew wiatru orzeźwia, pobudzając do działania. Zapachy samochodowe wydzielające woń morskiej bryzy, czy świeżego powietrza są doskonałe szczególnie dla osób, które mają problem z porannym rozbudzeniem i chcą szybko zregenerować umysł.

Podobnie, jak morska bryza, cytrusowe aromatu wnoszą dużą dawkę świeżości i orzeźwienia. Poza tym mogą nadać wnętrzu Twojego auta nieco wakacyjny i egzotyczny klimat.

Jest to zapach charakterystyczny dla świąt bożonarodzeniowych. Ciepły i odprężający. Zapachy samochodowe o aromacie jabłka z cynamonem poprawiają koncentrację, dlatego są zalecane osobom pokonującym dalekie trasy. Takie połączenie zapobiega także migrenom.

To była lista najchętniej wybieranych zapachów samochodowych. Jednak warto dobrać aromat do auta, biorąc pod uwagę własne upodobania, bo to przecież nasz komfort jazdy ma ulec poprawie.

Jaka forma odświeżaczy najlepiej sprawdza się w samochodzie?

W sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych znaleźć możemy różnorodne rodzaje odświeżaczy do aut. Najpopularniejszym z nich są tzw. tekturowe choinki. Dlaczego tak chętnie są wybierane? Głównie przez łatwą dostępność i niską cenę, lecz nie jest to zbyt trwałe rozwiązanie. Tekturowe choinki wydzielają woń do dwóch lub trzech tygodni, co w porównaniu z innymi odświeżaczami stawia je na niskiej pozycji.

Przyjemnym aromatem nacieszymy się dłużej, wybierając zapachy samochodowe w postaci granulek umieszczonych w tiulowym woreczku. Dodatkowo prezentują się one gustowniej niż "choinki". Natomiast najlepszą opcją jest zakup odświeżacza w puszcze, który zawiera organiczne włókna, nasączone olejkami eterycznymi, stopniowo uwalniającymi intensywne zapachy. Do wyboru kierowcy mają również zapachy samochodowe w formie żelowej nakładki oraz sprayu.

źródła:
http://imakk.pl/zapachy-samochodowe/