Na czym polega toczenie CNC?

Toczenie CNC jest nowoczesnym procesem produkcyjnym, w którym pręty materiału są trzymane w uchwycie i obracane, podczas gdy narzędzie jest podawane w kawałkach w celu usunięcia materiału, aby stworzyć pożądany kształt. Wieżyczka z dołączonym oprzyrządowaniem jest zaprogramowana tak, aby przejść do paska surowca i usunąć materiał w celu utworzenia zaprogramowanego kształtu. Toczenie CNC nazywane jest również "obróbką odejmowania", ponieważ wiąże się z usuwaniem materiału. Jeśli jakieś przedsiębiorstwo posiada zarówno możliwości strojenia, jak i frezowania, obrót może zostać zatrzymany, aby umożliwić nadawanie innych kształtów.

- Materiałem wyjściowym, choć zwykle okrągły, mogą być inne kształty, takie jak kwadraty lub sześciokąty.

głowica skrawania

- W zależności od podajnika prętów, długość pręta może być różna. Ma to wpływ na to, jak wiele manipulacji jest wymagane przy pracach związanych z objętością.

- Tokarki CNC lub centra tokarskie posiadają zamontowane oprzyrządowanie, które w całości sterowane jest komputerowo. Im więcej narzędzi jest w stanie pomieścić maszyna, tym więcej opcji jest dostępnych dla skomplikowanych części.

- Toczenie CNC z opcjami oprzyrządowania "na żywo", może zatrzymać obrót pręta i dodać dodatkowe funkcje, takie jak wiercone otwory, szczeliny i frezowane powierzchnie.

- Niektóre centra tokarskie CNC mają jedno wrzeciono, co pozwala na wykonywanie pracy z jednej strony, podczas gdy inne centra tokarskie, mają dwa wrzeciona, główne i sub-wrzeciono, które może wykonać dodatkową pracę.

- Istnieje wiele różnych rodzajów centrów tokarskich CNC z różnymi rodzajami oprzyrządowań, opcjami wrzeciona, ograniczeniami średnicy zewnętrznej, jak również mocy i możliwości prędkości, które wpływają na jakość części.

Toczenie CNC to bez wątpienia innowacyjna metoda, która niesie za sobą wiele korzyści. Firmy ją stosujące mogą zastąpić pracę ludzką, na szybszą i dokładniejszą pracę maszyn. Poza tym jest to inwestycja na długie lata, która pozwala zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas, ponieważ dzięki niej można realizować znacznie więcej zleceń, niż dotychczas to było możliwe.

Etap produkcyjny nie jest zbyt skomplikowany, a kontrolę nad nim sprawuje minikomputer zainstalowany w danym narzędziu. To on sprawdza, czy przeprowadzane czynności są zgodne z wcześniej opracowanym projektem, przez co klient może uzyskać produkt, spełniający wszystkie jego potrzeby i wymagania. Ponadto toczenie CNC jest niezwykle precyzyjne.

Na rynku dostępne są tokarki CNC pionowe i poziome. Decyzja, którą z nich wybrać zależy od preferencji i specjalizacji przedsiębiorstwa.

KOMENTARZE:
• Karol
http://zomit.eu/uslugi/toczenie-cnc.html | 2019-08-12

Producenci maszyn tokarskich oferują duży wybór urządzeń CNC.