Dlaczego warto zakupić profil do taśmy LED?

Profil do taśmy LED jest typem obudowy przeznaczonej do montażu oświetlenia taśmowego. Zastosowanie profilu aluminiowego z diodami LED pozwala, aby oświetlenie wyglądało na bardziej "wykończone" niż byłoby to możliwe samoistnie. Może również zapobiec uszkodzeniu taśmy LED, ponieważ chroni przed kurzem i innymi szkodliwymi zanieczyszczeniami, bądź dostaniem się wody. Poza tym profil do taśmy LED pomoże Ci zainstalować oświetlenie w trudno dostępnych miejscach.

Tego typu profile mogą być stosowane w różnych obszarach, takich jak kuchnia, łazienka, za telewizorem lub w szafie, aby skutecznie oświetlić ciasną przestrzeń. Można je przyciąć do potrzebnego rozmiaru, więc nie ma potrzeby martwić się o zamawianie takich, które są zbyt duże dla Twojej przestrzeni.

białe LED

Wszyscy wiemy, że taśma LED może być używana sama w sobie, ponieważ może być przyklejona do niemal każdej powierzchni. Istnieje jednak kilka bardzo dobrych powodów, dla których należy postawić na profil do taśmy LED. Jakie to powody?

W połączeniu z taśmą LED o dużej mocy wyjściowej biały profil da spójne odbicie punktowe. Jest to szczególnie przydatne przy oświetleniu powierzchni silnie odbijających światło, takich jak płytki lub blaty.

Duży wybór stylów profili pozwala osiągnąć efekty, których nie da się uzyskać przy użyciu tradycyjnego oświetlenia. Profil do taśmy LED można całkowicie dostosować - mogą być tak krótkie lub tak długie, jak wymaga tego projekt.

Chociaż diody LED generują niewiele ciepła, profil absorbuje nadmiar ciepła z dala od diody. Zbyt duża ilość ciepła może doprowadzić do uszkodzenia diody LED i w rezultacie do znacznego skrócenia jej całkowitej żywotności.

Korzystanie z profilu daje pewność, że oświetlenie będzie nadal wyglądać tak samo. Taśmy często się odklejają. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy powierzchnia, której się trzymają, jest zakurzona. Profil aluminiowy opiera się na ręcznym mocowaniu - to sprawi, że te problemy odejdą w przeszłość.

Profil do taśmy LED sprawia, że oświetlenie wygląda znacznie lepiej, szczególnie w przypadku zastosowania białego modelu.

Profil chroni poszczególne diody na taśmie LED, szczególnie, gdy chodzi o utrzymanie ich w czystości. Nie ma szans na zebranie się kurzu, gdy diody są zamknięte w gładkim profilu.

Profil jest bardzo łatwy do zamontowania, wystarczy włożyć pasek świetlny LED do profilu aluminiowego i zamieścić go w wybranym przez siebie obszarze.

Profil do taśmy LED pozwala na większą elastyczność niż tylko przyleganie do płaskiej powierzchni, dzięki zastosowaniu profilu kątowego lub okrągłego - światło można skierować do obszaru, w którym światło da najlepszy efekt.
źródła:
http://led-sklep.com/k11,oswietlenie-led-profil-do-tasmy-led.html