Sprzęt przeciwpożarowy

Strażacy są zaznajomieni z używaniem węży i głównych urządzeń strumieniowych podczas akcji pożarowych. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie są to odpowiednie narzędzia do danej pracy lub nie są one natychmiast dostępne. W takich przypadkach sposobem na wykonanie zadania mogą być gaśnice - ręczne urządzenia gaśnicze.

Pożar jest wynikiem reakcji spalania chemicznego, zazwyczaj reakcji pomiędzy tlenem w atmosferze a jakimś rodzajem paliwa (np. drewno lub benzyna). Oczywiście drewno i benzyna nie zapalają się spontanicznie tylko dlatego, że są otoczone tlenem. Aby reakcja spalania miała miejsce, paliwo musi być podgrzane do temperatury zapłonu. Pożary samochodów, urządzeń elektrycznych, ogień w kuchni lub w lokalu użytkowym, a nawet w laboratoriach mogą być gaszone za pomocą odpowiednich gaśnic.

ganice

Szukając gaśnicy bądź innych sprzętów przeciwpożarowych, znajdź sklep strażacki, który będzie posiadał szeroki asortyment sprzętów niezbędnych w pracy strażaka. Ponadto sklep strażacki może być miejscem zakupów nie tylko profesjonalnych, czy ochotniczych strażaków. W gaśnicę, apteczkę i inne urządzenia ratujące ludzkie życie powinny być wyposażone zarówno firmy, jak i obiekty mieszkalne.

W każdym pojeździe straży pożarnej, a nawet w pojazdach użytkowych, powinna znajdować się gaśnica A-B-C lub gaśnica wodna. Gaśnice są również wymagane przez kod w prawie każdym budynku. Ogólnie rzecz biorąc, gaśnice znajdujące się w budynkach są odpowiednie do występujących zagrożeń, ale w niektórych przypadkach właściciele budynków kupują gaśnice tak tanio, jak to tylko możliwe, aby spełnić podstawowe wymagania kodeksu. Dlatego też strażacy nie mogą liczyć na to, że gaśnice będą przechowywane w pobliżu zagrożenia, na jakie są narażone. Jednak z roku na rok świadomość ludzi rośnie i chętniej decydują się na zakup odpowiedniego urządzenia do gaszenia pożarów.

Ty również chcesz zwiększyć bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich lub pracowników? W tym celu wybierz sklep strażacki dysponujący wszelkimi niezbędnymi sprzętami. Martwisz się jednak, że nie masz na to czasu lub się na tym nie znasz? Nic straconego, możesz postawić na sklep strażacki oferujący zakupy przez internet. Poza tym uzyskasz tam również fachową pomoc, dzięki której z pewnością łatwiej będzie Ci zdecydować, jakich urządzeń potrzebujesz. Wybierając sklep strażacki, warto znać pewne podstawy, takie jak m.in. podział pożarów:

Uwaga: Gaśnice klasy A, B, C i K są zasadniczo przystosowane do każdego pożaru w tej klasie, ale środki gaśnicze klasy D są specyficzne dla danego metalu.
źródła:
http://www.fhuhero.pl/sklep/sprzet-strazacki